Hikaye:1 Geri Dönüşümün SonuBirazdan okuyacaklarınız kendisini geri dönüşüm projelerine adamış bir kadının trajikomik öyküsüdür.

Alış verişe gitmişti ve marketten bir dünya malzeme alıp eve gelmişti, aldıklarını yerleştirdi. Poşetlerin bazıları yırtılmıştı tam onları çöpe atacaktı ki içindeki 10marifet sesi atmaaaa ondan çanta yaparsın dedi. Onca malzemeyi yerleştirince yoruldu bir gazoz içeyim dedi. Gazozunu açtı tam kapağını çöpe atacaktı yine aynı ses atmaaaa ondan neler neler yapabilirsin dedi ve onu da atamadı. Bu arada karnının acıktığını fark etti iki yumurta kırayımda yiyeyim dedi. Ocağını yakmak için kibrit kutusuna uzandı bir baktı kibriti bitmiş tam kutuyu atacaktı aynı ses tekrar atmaaaa dedi. Bu kutudan yapılabilecek onca çalışma var neden çöpe atasın ki… kibrit kutusu da çöpe atılamadı. Yumurtasını kızmış yağa kırdı, kabuklarını çöpe atayım diye düşündü ama aynı ses atmaaa onlardan mozaik yapabilirsin diye kulağında çınladı. En iyisi biraz meyve yemek diye düşündü ama o da ne meyvelerin çekirdeklerinin ona gülümsediğini fark etti. Çekirdekler atamaz ki atamaz ki bizden kolye yapacak diyordu. Tabi çekirdeklerde çöpe gidemedi. O sırada biten aliminyum folyosunun rulosunu eline aldı işte bunu atabilirim dedi. Hayır artık duymak istemiyordu o sesi ama inatla kulakları çınlıyordu atmaaaa önce bir düşün bunu nasıl değerlendirirsin. O sırada kafasında bir ampul yandı ve onu da atamadı.

Bu şekilde evde dolanırken çocuğunun kolu bacağı kopmuş kullanılamaz haldeki oyuncaklarını toplamaya başladı ve bunlardan da bir şey olmaz artık atayım diye düşündü ama o ses işte o ses yine duyuldu atmaaaa onların görevi daha bitmedi kapı süsü olacaklar diyordu. Peki, tamam onları da atmayalım ama yahu iki aydır boşuna kapıcı parası ödüyorum evde de atılacak çöp yok diye söylenirken aklına eşi geldi. Neden ayrıldığını anlamamıştı bile, yahu adam bir gün bıktım artık dedi ve açıklama yapmadan çekip gitti. Acaba neden terk edilmişti? Ondan intikam almanın zamanı geldi dedi içinden, elinde makasla koşa koşa yatak odasına gitti tüm kravatları kesip çöpe atacaktı. Kravatların hepsini çıkarttı onlara son bir kez baktı eski anıları gözünde canlandı. Kocası şu kravatı tanıştıkları gün takmıştı bunu da çocuklarının sünnet düğününde... O sırada kravatları çöpe atma fikrinden vazgeçti evet onları kesecekti ama kesip onlardan çamaşırı, çanta, yatak örtüsü, kol çantası ve etek yapacaktı. O zaman anladı kocasından böylece intikam almış olacaktı :))

 Yazan: Emine ERBİL GÜNEL

Onu atma, bunu sakla, bundan şunu yap derken sonumuz böyle olmasın :))

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !